III Zjazd Młodych Okulistów

Termin

3 czerwca 2023

Miejsce

Hotel Mercure Wrocław Centrum, pl.Dominikański 1, Wrocław

Cena promocyjna:

Konferencja - 299zł
Część bankietowa - 249zł
Pełen (cennik)

III Zjazd Młodych Okulistów to wydarzenie, na którym poszerzysz swoje horyzonty, zyskasz nowe wiadomości, a także spotkasz wielu niesamowitych okulistów z całej Polski! Najnowsza edycja niesie ze sobą pewne zmiany: 

Konferencja podzielona jest na dwie części:

 • pierwsza odbędzie się w wysokiej klasy sali konferencyjnej hotelu w centrum Wrocławia
 • druga (opcjonalna) odbędzie się w trakcie rejsu statkiem po Odrze!
*Niefinansowane ze środków firm innowacyjnych zrzeszonych w INFARMIE. Niesfinansowane ze środków pochodzących od firm członkowskich Izby POLMED lub MedTech Polska.

Kliknij tutaj, aby sprawdzić pełen harmonogram konferencji.

Tak było na pierwszej edycji…

Niezwykła formuła Zjazdu Młodych Okulistów ma sprzyjać integracji środowiska okulistów.

Program naszej konferencji ukierunkowany jest na zdobycie wiedzy, którą trudno znaleźć w książkach lub zdobyć w trakcie pracy na oddziale. Prowadzący, których doskonale znacie z kursów serii Prosto w Oczy, a także inni wybitni specjaliści, podzielą się z Wami swoimi doświadczeniami z wieloletniej pracy zawodowej i wskażą Wam ścieżki rozwoju, które warto obrać na starcie swojej kariery okulistycznej.

Dla chętnych przewidzieliśmy także specjalną atrakcję – rejs statkiem po Odrze! W trakcie rejsu zapewniamy pełne wyżywienie oraz OPEN BAR (All Inclusive), zabawy integracyjne, piękne widoki z perspektywy rzeki, świeże powietrze oraz wyjątkową atmosferę (niefinansowanego ze środków firm innowacyjnych zrzeszonych w INFARMIE, niesfinansowanego ze środków pochodzących od firm członkowskich Izby POLMED lub MedTech Polska)!

Dlaczego ta konferencja jest wyjątkowa?

Wystarczy spojrzeń na jej program! Z nami nie wynudzisz się na kolejnych teoretycznych wykładach.

Treść zaplanowanych zajęć napisało życie zawodowe naszych Prowadzących, a wskazówki, które usłyszysz, pozwolą Ci łatwiej obrać ścieżkę rozwoju oraz rzucą nowy obraz na znane Ci dotąd zagadnienia.

Tak jak na naszych kursach – stawiamy na pełną interakcję z prowadzącymi. Spotkania będą miały formę seminariów, a Prowadzący postarają się odpowiedzieć na wszystkie nurtujące uczestników pytania.

III Edycja przynosi ze sobą także możliwość poznania historii naszych Prowadzących i dowiedzenia się czemu wybrali daną dziedzinę oraz jakie wskazówki mają dla okulistów na początku ich kariery!

Plan ramowy

03.06.2023 (sobota)

 • 09:00 – 9:30 Rejestracja uczestników
 • 9:30 – 9:35  Rozpoczęcie konferencji
 • 9:35 – 10:00 “Zapalenie tętnicy skroniowej – problem nie tylko okulistyczny”
  Prof. dr hab. n. med. Marta Misiuk-Hojło
 • 10:00 – 11:00 “Jaskra – omówienie przypadków klinicznych – wykład interaktywny
  dr n. med. Małgorzata Mulak
 • 11:00 – 11:30 “Laser YAG – warsztaty YAG kapsulotomii” (Quantel Medical) 
 • dr n. med. Wojciech Adamski
 • 11:30 – 12:00 Przerwa kawowa
 • 12:00 – 12:45 “Ortokorekcja
  dr Wojciech Kida
 • 12:45 – 13:45 “Dlaczego obwód siatkówki jest ważny
  dr. n. med Monika Turczyńska
 • 13:45 – 14:20 “Nowotwory powiek – rozpoznanie i postępowanie” 
  dr n.med. Wojciech Adamski
 • 14:20 – 15:30 Lunch
 • 15:30 – 16:45 Postępowanie w urazach powiek”
  dr n. med. Mariusz Kęcik
 • 16:45 – 17:15 Herpetyczne zapalenie tęczówki bez tajemnic”
  lek. Maria Guszkowska
 • 17:15 – 17:30 „Case study
  lek. Karol Sadowski
WR-Grup-5
Istnieje również możliwość wzięcia udziału w części bankietowej (opcjonalnie) w godzinach 19.30-02.00  jest to rejs statkiem po Odrze (niefinansowane ze środków firm innowacyjnych zrzeszonych w INFARMIE). 
Część bankietowa jest finansowana z dodatkowego  uczestników.

Zaplanowane panele mają odbyć się w formie stacjonarnej („na żywo”), jednak organizator zastrzega sobie prawo do przeprowadzenia części konferencji w formie hybrydowej (spotkanie stacjonarne z wykładem w formie online). Dokładamy wszelkich starań, żeby utrzymać jak najwyższą jakość i jak najlepszą formę konferencji. 

Edukacja + Integracja

Oprócz edukacji, misją naszej działalności jest także integracja środowiska lekarskiego. Podczas III Zjazdu Młodych Okulistów masz szansę poznać „kolegów po fachu” z całej Polski!

W naszych kursach z serii „Prosto w oczy” wzięło dotąd ponad 400 okulistów. Wyobraź sobie, że masz okazję poznać ich osobiście w trakcie seminariów, przerw kawowych, zajęć podczas rejsu statkiem po Odrze lub wspólnej zabawy podczas QUIZu okulistycznego.

Nic tak nie uczy i integruje, jak wspaniałe wspomnienia z niezapomnianych konferencji.

Sponsor Strategiczny

QM by Lumibird Medical COUL

Firma Quantel Medical jest światowym liderem w branży okulistycznej, dostawcą urządzeń laserowych i ultradźwiękowych służących do diagnozowania i leczenia czterech głównych przyczyn utraty wzroku, tj. zaćmy, jaskry, retinopatii cukrzycowej i zwyrodnienia plamki żółtej, a także zespołu suchego oka.

Quantel Medical oferuje szeroką gamę urządzeń wykorzystujących ultradźwięki, przeznaczonych do podstawowej opieki nad pacjentem, zaprojektowanych z uwzględnieniem bieżących potrzeb w zakresie obrazowania na potrzeby leczenia chorób układu mięśniowo-szkieletowego, a także medycyny ogólnej i ratunkowej oraz anestezji i resuscytacji.

Wykładowcy

prof. dr hab. n. med. Marta Misiuk-Hojło

Kierownik Katedry i Kliniki Okulistyki Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śl. we Wrocławiu, jest wiceprezesem Polskiego Towarzystwa Profilaktyki Jaskry , członkiem Rady Okulistów Polskich, przewodniczącą Dolnośląskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Okulistycznego, członkiem Zarządu Ogólnopolskiego Stowarzyszenia AMD, członkiem Europejskiego Towarzystwa Jaskrowego, konsultantem wojewódzkim w dziedzinie okulistyki dla województwa dolnośląskiego.

Wybitny specjalista prowadzący badania naukowe nad jaskrą, zagadnieniami związanymi z zapaleniami błony naczyniowej oraz zwyrodnieniem siatkówki związanym z wiekiem. Na dorobek naukowy profesor Marty Misiuk-Hojło składa się 495 publikacji oraz wiele wystąpień na sympozjach krajowych i zagranicznych. Jest autorką i współautorką 8 podręczników i 10 monografii, redaktorem naczelnym „Przeglądu Okulistycznego”.

Odznaczona Złotym Krzyżem Zasługi, Medalem Edukacji Narodowej oraz odznaczeniem „Za zasługi dla ochrony zdrowia”, otrzymała Nagrody Indywidualne J. M. Rektora Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu: I Stopnia za ważne i twórcze osiągnięcia w pracy naukowej oraz II Stopnia za ważne i twórcze osiągnięcia w pracy dydaktyczno-organizacyjnej.

 

prof. dr hab. n. med. Jacek Treliński

Hematolog, profesor zwyczajny, ekspert na skalę międzynarodową z zakresu zaburzeń krzepnięcia, autor ponad 100 publikacji naukowych. Zastępca kierownika w Zakładzie Zaburzeń Hemostazy w Łodzi. Wykładowca na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi.

dr n. med. Wojciech Adamski

Specjalista chorób oczu, chirurg okulista. asystent w Katedrze Okulistyki. Absolwent Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu oraz Uniwersytetu Christiana Albrechta w Kilonii. Doświadczony wykładowca kursów ultrasonografii i optycznej koherentnej tomografii.

dr n.med. Mariusz Kęcik

Pan Doktor jest absolwentem Akademii Medycznej w Warszawie. Po ukończeniu studiów pracował w Klinice Chirurgii Ogólnej i Transplantacyjnej Akademii Medycznej w Warszawie, gdzie uzyskał specjalizację I-go stopnia z chirurgii ogólnej. Specjalizację II-go stopnia z zakresu chirurgii plastycznej uzyskał w roku 1996 w Klinice Chirurgii Plastycznej w Warszawie pod kierunkiem Prof. Michała Krausa. Tytuł dr nauk med. z wyróżnieniem otrzymał w 2000 roku za pracę poświęconą wykorzystaniu laserów w chirurgii powiek. Została ona nagrodzona przez Polskie Towarzystwo Okulistyczne. Autor ponad 50 publikacji naukowych o tematyce związanej z chirurgia plastyczną oraz wykorzystania laserów w chirurgii powiek opublikowanych w czasopismach polskich i zagranicznych. Pan Doktor jest uczestnikiem wielu kursów z zakresu chirurgii plastycznej w kraju i zagranicą. Od roku 2002 prowadzi prywatną praktykę, w ramach której wykonuje zabiegi z zakresu chirurgii plastycznej i rekonstrukcyjnej oraz medycyny estetycznej.

dr n. med. Małgorzata Mulak

Specjalistka okulistyki, doktor nauk medycznych, ukończyła Akademię Medyczną we Wrocławiu. Wykładowca na  Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu oraz na Politechnice Wrocławskiej na kierunku optometria. Swoje główne zainteresowania z zakresu jaskry oraz AMD poszerzała na licznych konferencjach i sympozjach w Polsce i za granicą oraz poprzez udział w badaniach klinicznych w zakresie wymienionych schorzeń. Od 2006 roku kierowniczka Poradni Jaskrowej w Klinice Okulistyki we Wrocławiu. Od 2019 roku do chwili obecnej przewodnicząca Dolnośląskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Okulistycznego

dr Wojciech Kida

Optometrysta, absolwent wydziału fizyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Własną praktykę prowadzi od 2009. Posiada ogromne doświadczenie w doborze korekcji okularowej i soczewek kontaktowych. Wykładowca na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Od 2013 roku pracuje w firmie CooperVision Poland Sp. z o.o. na stanowisku Professional Service Managera. Tytuł doktora uzyskał w 2016 roku.

lek. Beata Miłońska-Pego

Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego II Wydziału Lekarskiego. Doświadczenie w okulistyce zdobywała w Klinice Okulistyki Wojskowego Instytutu Medycznego oraz w Zespole Oddziałów Okulistyki Mazowieckiego Szpitala Bródnowskiego w Warszawie, gdzie pracuje do chwili obecnej. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Okulistycznego oraz Europejskiego Stowarzyszenia Chirurgii Refrakcyjnej i Zaćmy. Stypendystka programu Socrates Erasmus w Santiago de Compostela, Hiszpania. Uczestniczyła w licznych kursach doskonalących m.in. z chirurgii okulistycznej i okuloplastycznej, ultrasonografii w okulistyce

Cennik konferencji

III Zjazd Młodych Okulistów składa się z części konferencyjnej oraz opcjonalnej części bankietowej w charakterze rejsu statkiem. 

Ceny promocyjne – „early birds” obowiązują do 31.03.23:
Konferencja – 299zł
Część bankietowa – 249zł (niefinansowane ze środków firm innowacyjnych zrzeszonych w INFARMIE)

Ceny regularne – od 31.03
Konferencja – 379zł
Część bankietowa – 299zł (niefinansowane ze środków firm innowacyjnych zrzeszonych w INFARMIE)

Dla osób towarzyszących istnieje możliwość zakupienia samej części bankietowej w cenie 349zł

Źródłem finansowania konferencji jest wpisowe od uczestników.

Nocleg

Nieobowiązkowy nocleg (sob/ndz) w hotelu Mercure Hotel Wrocław, w którym odbywa się konferencja jest dodatkowo płatny:

 • 295 zł/os w pokoju 2-osobowym typu Standard
 • 540 zł/os w pokoju 1- osobowym typu Standard

Dla uczestników konferencji wynegocjowaliśmy z hotelem 10% zniżkę – aby ją zrealizować należy dokonać rezerwacji przez tel. 71 323 27 42 lub maila 
h3374-re@accor.pl na hasło „3 Zjazd Młodych Okulistów”.

Powyższe ceny podano w walucie PLN za pokój za noc, obowiązujące opłaty oraz poniższe udogodnienia:

 • Bogate śniadanie w bufecie
 • Wstęp wolny do siłowni, sauny oraz SPA.
 • Bezpłatny dostęp do szybkiego internetu na terenie całego Hotelu.

Doba hotelowa trwa w godzinach 15:00-12:00.

Nocleg w hotelu jest nieobowiązkowy. Wynegocjowaliśmy preferencyjne ceny dla komfortu uczestników naszego wydarzenia. 

Niefinansowane ze środków firm innowacyjnych zrzeszonych w INFARMIE

Do zobaczenia we Wrocławiu!

Lista rezerwowa Poinformujemy Cię, gdy znów będziemy mieli miejsca na kursie! :)